מדריך לקבלת אישור עקרוני למשכנתא

 

על מה תקראו במדריך הקרוב :

          מה זה אישור עקרוני?

          איזה סוגים של אישור עקרוני יש ?

           כיצד להוציא אישור עקרוני למשכנתא מהבנקים ?

 

אז מהו אישור עקרוני? לפני שרוכשים דירה וחותמים על חוזה רכישה, אנו צריכים לדעת שאכן נוכל לגייס את הסכום כסף הנדרש עבור השלמת הרכישה.

 אחת הדרכים לוודא זאת היא באמצעות בדיקה מול הבנק האם הוא יאשר לנו קבלת משכנתא על הסכום הנדרש לצורך הרכישה, או לא.

במידה והבנק ומסכים לתת לנו את הסכום המבוקש, הוא בעצם מאשר לנו באופן עקרוני שישלים לנו את הכסף הנדרש. לאישור זה קרואים "אישור עקרוני" והוא יכול  לכלול התניות כאלה ואחרות בהתאם לשיקול דעת הבנק , כמו למשל התניה שהנכס הנרכש לא יהיה בקומה אחרונה בבניין ללא מעלית או אישור שהכסף יועבר רק אם מכניסים ערב למשכנתא , וכו'.

 

איזה סוגים של אישור עקרוני קיימים?

ישנם שני סוגים של אישור עקרוני –  הסוג הראשון הינו אישור שמקבלים מהבנק ללא אימות ניירת והמצאת מסמכים, בדרך כלל ניתן למי שמגיש בקשה למשכנתא בטלפון או דרך האתר של הבנק.

אישור זה לא מחייב, כי הוא יאושר סופית רק לאחר אימות הניירת ומציאה כי אין הגבלות או בעיות נוספות שיגרמו לבנק לשקול לשלילה את הבקשה שלכם.

הסוג השני של האישור עקרוני הינו אישור שמקבלים מהבנק לאחר שהמצאנו את כל המסמכים הנדרשים ולאחר שהבנק ביצע עלינו בדיקת חיווי אשראי ומצא שתקין – לאחר מכן הבנק ינפיק לכם אישור עקרוני סופי.

לאחר מכן מה נותר זה רק לחתום חוזה רכישה על נכס ולהמשיך לכיוון מתן הכסף מהבנק.

 

אז איך עובד ההליך לקבלת האישור העקרוני? ומה צריך לעשות בפועל ?

1.       השלב הראשון הוא להגיש את עצמנו דרך הטלפון, פשוט להתקשר למוקד המשכנתאות של הבנק ולומר להם:

"שלום אני מעוניין לקבל משכנתא" ומשם נציגי הבנק במוקד יתחקרו אתכם וישאלו המון שאלות שיגרמו לקביעת זכאותכם למשכנתא מאותו בנק. לאחר שתסיימו את התחקיר, הפקיד הטלפוני ישלח את הבקשה שלכם לאישור ותקבלו תשובה חיובית או שלילית תוך מספר ימים.

מספרי המוקדים של הבנקים :

בנק טפחות *8860

בנק לאומי *3200

בנק דיסקונט *2009

בנק איגוד *3210

בנק ירושלים *5727

בנק הפועלים *2408

 

2.       לאחר שקיבלנו תשובה חיובית לגבי הבקשה שלנו נדרש לגשת לבנק פיזית ולומר לפקיד משכנתאות בבנק שאושרתם במוקד ושאתם רוצים להתחיל הליך משכנתא, הפקיד בבנק יבקש ממכם מספר מסמכים שתאלצו להביא לו ולאחר מכן הוא יביא לכם אישור עקרוני סופי.

 

בהצלחה לכם!

כל מי שצריך עזרה או אפילו סתם רוצה לשאול שאלה אפשר להשאיר פרטים כאן למטה ואני יחזור אליך עם תשובה .

 

מעוניינים בפגישת ייעוץ בחינם איתי הכוללת תכנית חיסכון לשיפור תנאי המשכנתא? שלחו הודעה למספר 052-8302775  עם השם שלכם והמייל שלכם, ונחזור אליכם בהקדם .

 

סגירת תפריט
דילוג לתוכן