משכנתא להרחבה או משכנתא לשיפוץ הבית

לאחר תקופה מסוימת של מגורים בדירה הנוכחית, ככל הנראה מתחיל לכרסם בכם הרצון להתחיל לחדש. החידושים יכולים לבוא לידיי ביטוי בשיפוצים קטנים או מנגד הם גם יכולים לבוא בשיפוץ אחד גדול ומאסיבי. לא משנה אם תבחרו לבצע שיפוץ קטן לבית או שיפוץ גדול, אתם תצטרכו שיהיה לכם מספיק כסף לטובת התהליך. מהסיבה הזאת לא מעט אנשים מחפשים משכנתא להרחבה או משכנתא לשיפוץ הבית.
בשונה ממשכנתא לטובת רכישת נכס, כאן הסיפור יכול להיות מעט יותר מורכב – ולכן אתם להכין את עצמכם לקראת התהליך שצפוי לכם. כי ככל שתגיעו יותר מוכנים, כך תוכלו להגדיל את הסיכויים שלכם לקבל משכנתא. הבנקים מצידם עשויים להיות מאוד חשדניים, כך שאל תחשבו כי הולכים להיות לכם חיים קלים.

באילו תנאים ניתן לקחת משכנתא להרחבה או משכנתא לשיפוץ הבית?

בנושא של התנאים, אתם לא תפגשו תנאים שלא הייתם מכירים אותם לפני כן. רוב הבנקים יבקשו לשעבד את הנכס לטובת לקיחת המשכנתא, כך תהיה לבנק סוג של תעודת ביטוח להחזר המשכנתא העתידי. בנוסף הכנסה קבועה גם היא עשויה להיות תנאי בסיסי לקבלת המשכנתא, הבנק לא ירצה להכניס את עצמו אל תוך מיטה חולה.

אילו אלמנטים עשויים למנוע מכם לקבל את המשכנתא?

1. המצב השכיח ביותר הוא מצב שבו תצטרכו לקחת סכום הלוואה יחסית קטן, סכום שיאפשר לכם לבצע את השיפוצים הנקודתיים הרצויים. אך במצב כזה הריבית עשויה להיות הרבה יותר מורגשת, והיא בעצם תהיה זאת שתימנע מכם לקחת את המשכנתא. בשונה ממשכנתא גדולה, שבה הריבית היא אומנם גם משמעותית אך הרבה פחות מורגשת – בטח כאשר פורסים אותה לטווח זמן משמועתי.

2. המצב הכלכלי של הלווים עשוי גם הוא להוות מכשול משמועתי לפני לקיחת משכנתא להרחבה או משכנתא לשיפוץ הבית. כמו שאתם בוודאי מתארים לעצמכם, הבנקים לא ירצו לתת כסף ללווים שעלולים לעשות להם בעיות. לכן לכל אורך הדרך חובה ההוכחה היא אך ורק על הלווים, ומכאן יכולה להתעורר בעיתיות מצד הבנק. לא פעם תמצאו את עצמכם עוברים בין הבנקים השונים, עד אשר תוכלו למצוא את הבנק האידיאלי – הבנק שיוכל לספק לכם את המשכנתא הרצויה.

אל תיקחו משכנתא מבלי להתייעץ עם יועץ משכנתאות

אפילו אם אתם רוצים לבצע את השיפוץ או את ההרחבה בהקדם האפשרי, אסור לכם לקבל החלטות פזיזות. כל החלטה שתעשו חייבת להיות החלטה שקולה, בטח כאשר מדובר על לקיחת משכנתא שתשפיע עליכם לשנים הבאות. הטיפ החשוב ביותר לפני לקיחת משכנתא להרחבה או משכנתא לשיפוץ הבית הוא להתייעץ עם יועץ משכנתאות. מדובר על איש מקצוע שמכיר את התחום על בוריו, והוא יוכל ללוות אתכם אל הבחירה הנכונה – הבחירה הטובה ביותר עבורכם.