עד איזה שווי דירה הבנק יאפשר לי לקנות?

כאן למטה מצרוף מחשבון שמאפשר לחשב עד איזה סכום נכס יתאפשר לנו לקנות.

יש המון פרמטרים שמשפיעים על ההחלטה של הבנק עד איזה סכום לאשר לנו, כמו למשל אם אנחנו קונים את הדירה הראשונה והיחידה שלנו אז הבנק יאפשר לנו לקבל עד 75% מימון, אם אנחנו משפרי דיור כלומר מוכרים נכס וקונים אחר אז הבנק יאפשר לנו לקבל עד 70% מימון ואם יש לנו נכס ואנחנו קונים נכס נוסף אז הבנק יאפשר לנו לקבל עד 50% מימון משווי הנכס.

פרמטר נוסף הינו ההכנסות שלנו לאחר ההוצאות, הבנק בוחן את סך ההכנסות הקבועות שלנו ומוריד מזה את סך התחייבויות הקבועות שלנו כמו למשל הלוואות, תשלומי מזונות, משכנאות וכודמה. מההכנסה הפנויה הזו הוא יאפשר לנו לקחת משכנתא עד כ 40% מההכנסה הפנוייה במצבים חריגים אך לרוב הבנק לא מאפשר מעבר ל33% מההכנסה הפנויה.

לדוגמא: אם ההכנסה שלנו היא 12000 שח ויש לנו הלוואה של 2000 שח אז ההכנסה הפנויה שלנו היא 10000 שח והבנק יאפשר לנו החזר חודשי של משכנתא עד ל 33% מזה כלומר עד כ 3300 שח

פרמטר נוסף הינו הגיל – פריסת המשכנתא יכולה להתבצע ברוב הבנקים עד גיל 74 בחלק מהם יוכלו לאשר עד גיל 80 במידה וינתן ביטוח עד הגיל הזה. 

כל מה שנדרש זה רק למלא את שורות הטקסט ללחוץ חישוב והמחשבון יתן לנו תמונה שתאפשר לנו להבין בערך עד איזה סכום  נכס ניתן לרכוש בהסתמך על ההון העצמי, הכנסות,  התחייבויות, סוג רכישה, גיל וכו. בהצלחה!

לבדיקה מקיפה יותר אני מזמין אותך לדבר איתי : 052-8302775 (לא עולה כסף)

סגירת תפריט
דילוג לתוכן