משכנתא הפוכה – הסבר על המוצר

בני גיל הזהב שירצו לקחת משכנתא רגילה, עלולים להיתקל בלא מעט מחסומים שיימנעו מהם לקחת את המשכנתא. זוהי הסיבה שעבור האוכלוסייה הספציפית הזאת הוציאו משכנתא מסוג אחר, משכנתא שמיועדת במיוחד עבורם – כך שאותם אנשים לא יצטרכו לוותר על החלומות שלהם. אנו כמובן מדברים על משכנתא הפוכה, משכנתא שמיועדת בעיקר עבור בני 60 ומעלה. אם אתם בני הגיל השלישי, ואתם לא בדיוק יודעים מה המשכנתא הזאת אומרת – במאמר הבא תקבלו את כל האינפורמציה.
הדרך החשוב ביותר מבחינתכם הוא שלא תביאו את עצמכם למצב שבו תכניסו את עצמכם למשכנתא שאתם לא מכירים. אחרי שתקראו את המאמר הבא, יהיה לכם קל יותר לדעת האם המשכנתא ההפוכה מתאימה לכם או שמא אתם צריכים לבחור באפשרויות הלוואה אחרות. מומלץ להתייעץ עם יועץ משכנתאות

מה ההבדל בין משכנתא הפוכה לבין משכנתא רגילה?

ישנו הבדל אחד משמועתי בין המשכנתא שאותה אתם מכירים, ובין המשכנתא ההפוכה עליה אנו מדברים. ההבדל הוא שמשכנתא הפוכה ניתנת כנגד שעבוד של דירה או נכס ששווה ערך לגובה המשכנתא. בעוד המשכנתא הרגילה שאותה רוב האנשים לוקחים, היא משכנתא שאמורה להיות מוחזרת במסגרת החזרים חודשיים קבועים – שכוללים בתוכם מן הסתם גם את הריבית.

באילו דרכים ניתן לקבל את הכסף של המשכנתא?

ברגע שתקבלו את כל האישורים הדרושים, תוכלו לקבל את הכסף במסגרת משכנתא הפוכה בשני אופנים. האופן הראשון הוא לקבל את כל הכסף בפעימה אחת, בדיוק כמו שהייתם מקבלים אילולא הייתם לוקחים משכנתא רגילה. אפשרות נוספת היא לקבל את הכסף במסגרת תשלום חודשי קבוע, בדיוק כאילו מדובר על משכורת חודשית שאתם תוכלו לקבל אותה – כך שתוכלו להשאיר את הראש מעל למים בתקופות קשות.

האם זה נכון לקחת משכנתא הפוכה?

חשוב להדגיש כי אין כאן תשובה של נכון או לא נכון, הרי כל אחד מאיתנו נמצא במצב כלכלי שונה. במקרה שבו לא תצטרכו לקחת משכנתא, כמובן שעדיף שלא לקחת אותה כי מדובר על הוצאה כספית מיותרת. אך במקרה שאין לכם ברירה, משכנתא הפוכה היא מוצר מאוד משתלם עבור בני הגיל השלישי. לרוב מדובר על אנשים שלא יכולים בשום צורה שהיא לקחת משכנתא רגילה, וזוהי האפשרות היחידה שנותרה להם.

מהם היתרונות הבולטים ביותר של המשכנתא הזאת?

1. משכנתא הפוכה מביאה איתה מינימום של בירוקרטיה, לעומת משכנתא רגילה שהיא מלאה באין סוף של תהליכים בירוקרטיים.
2. הקריטריונים לקבל המשכנתא הם מינימאליים, וכמעט כל אזרח בישראל בגיל השלישי יוכל לקחת את המשכנתא הזאת.
3. ניתן לקבל משכנתא הפוכה ממגוון רחב של בנקים, כמעט כל הבנקים המובילים בישראל מציעים את האפשרות הזאת.
4. תוכלו לסגור את המשכנתא מתי שתראו לנכון, וברגע שיהיה לכם מספיק כסף לטובת ביצוע הפעולה הזאת כמובן.